4 Comments

 1. В очевидь я дуже дика й взагалі не освідчена темна людина, але я не розумію навіщо взагалі цим займатися – чіпати мертвих, виставляти їх в музеї, гадати тепер хто його вбив й звідки в нього той метал? Хто про то взнає достеменно? може він був не мисливцем, а злодієм й вбили його, тому що він щось в когось вкрав – людина забрала своє, а його лишила помирати, чи скажімо він когось вбив й та людина з останніх сил пристрелила його у спину, тому нічого не взяла, чи будь-який з тисячі варіантів. Про голос це взагалі дурня – це як крики динозаврів – скоріше мрії сучасної людини зробити вигляд, що вона щось знає…
  я дійсно не розумію, чому не можна лишити мерців у спокої й просто жити собі й працювати над теперішнім.

  Подобається

  • чому? бо розуміючи минуле, ми краще орієнтуємося у теперішньому. Принаймні, у мене це так працює. Подібна знахідка науковцям – реальним науковцям – дає великий простір для роботи. Голос і хто вбив – це питання не першої важливості, це скоріше забаганки для музею. А ось тату… як їх наносили, чому їх наносили… ось це питання вже цікаве, адже воно говорить про культуру, а розуміючи культуру, ми розуміємо, як формувалося суспільство і, можливо, зрозуміємо, чому це суспільство набуло саме такого розвитку і як цей розвиток пішов на спад. Звичайно, на всі ці питання одна мумія не відповість, але… ось, наприклад, та сокира, що з металу з Тоскани. А це більше 500 кілометрів звідти. Як ця сокира потрапила до цього чоловіка? Чи потрапила вона у якості металу, чи у якості вже зброї, як люди пересувалися, їх побут і так далі. Як на мене, ось ці питання важливі.

   Тепер щодо залишити мертвих у спокої. Ось тут я не згідна. Адже колись хтось почав вивчати причини смерті, робити анатомічні розтини і це допомогло зцілити живу людину. Я розумію твоє занепокоєння з етичного боку, але також я розумію і важливості питань, на які померлі відповідають задля доброботу своїх нащадків.

   Подобається

 2. от все одно не зрозуміло наскільки те що досліджують учені є вірним: от доки не знайшли цього дядечку то всі вважали, що люди раніше були здоровіші, не робили тату й використовували лише ті природні ресурси, які були під боком. А тепер один мрець доводить, що всі “дослідження” були марні й насправді все було інакше… Тобто попередня робота була зроблена дарма й світ не має від неї користі – навіщо тоді витрачати на це час?

  Подобається

  • Ні, бо це лише частина всього, на що відповів Отці. Я впевнена, що більшість питань, на які він відповів, підтвердили наробітки вчених. Проте нащо їх повторювати раз за разом, цікаво саме те, що не співпало або отримало нові варіанти для роздумів. Це ми – люди далекі від науки часто не звертаємо увагу на слова “вчені припускають”, “розглядається версія” і т.д. Або навіть не ми, а журналісти, бо ж ми не часто (ніколи) читаємо саме наукову літературу, а от в ній такі аспекти є і на них варто зважати.
   Частіше ми чуємо про якісь відкриття з новин або соц.мереж, а там також на такі нюанси не зважають. Тож інформація до нас доходить як 100%-ове твердження. Я лише занурила голову під воду в темі даВінчі і там вже стільки теорій, ідей, припущень, якісь більш лошічні, якісь меньше. Раніше, наприклад, люди замовчували деякі нюанси з життя Леонардо, або наводили хибні припущення навмисно. Наприклад, про відсутність в нього дружини. Ще 20 років тому говориили про те, що Леонардо утримувся від сексу і був ледь не святим. А сьогодні вже всі говорять про те, що був суд і Леонардо звинувачували у содомії. Просто пройшов час і у людей перестало підпікати від того, що автор прекрасних мадон більш цінив своїх янголів ніж тих мадон.
   Вчені припускають і шукають докази своїм припущенням. Нормальні вчені, якщо знаходять будь-які докази, публікують їх, навіть, якщо ці докази розносять вщент їх припущення. Погані вчені фальсифікують чи навіть знищують докази.
   Але то таке… люблю тебе! ❤

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s