#giovedìmusicale: єретичні роздуми у церкві

Сьогодні в нас буде абсолютно не типовий giovedìmusicale (музичний четвер). Тиждень тому в місті Бергамо мені нарешті вдалося потрапити до Santa Maria Maggiore. Але відкриття було не типовим, у ньому проходила “Молитва молоді за Мир”.

Організатори Preghiera per la Pace nella Basilica di Santa Maria Maggiore – sermig.org створили справжнє дійство, головною метою якого було привернути увагу молоді до військових проблем у світі і дати зрозуміти, який жахливий вплив вони мають на кожного з нас.

Але був ще один аспект, на який я не могла не звернути увагу – хор. Хор співав церковні гімни, але були вони не такі, до яких я звикла – повільні, нудні, що визивають лише бажання спати. Хор співав так завзято, що я забувала про те, де я знаходжуся і що зараз відбувається.

Були такі люди, що їх називали гностиками. Зараз вікіпедія вам розповість, що то була єресь. Хай так, але трохи про неї поговоримо. Головною ідеєю гностиків було самостійне пізнання Бога, чого Папи Римські, звичайно ж, стерпіти не могли. Але не про пап мова. В одному з трактатів про гностиків я наштовхнулася на вислів про те, що у кожної людини є іскра Божа, розвиваючи котру, людина знаходить свій шлях до Бога. А тепер давайте згадаємо, що ми розуміємо під фразою “іскра Божа”?

Талант.

Скоріш за все, гностики мале на увазі інше, але ця ідея не йде мені з голови. В кожного з нас є талант, розвиваючи який, ми наближаємось до Бога, Природи, космосу… чого завгодно, як вам більше подобається. І маю сказати, що слухаючи той хор у церкві Santa Maria Maggiore у Бергамо, я думала лише про те, як все, що відбувається зараз у тій церкві, схоже на божественний екстаз Святої Цецилії, оспіваний у картині Рафаеля:

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s