Бергамо – затьмарений Міланом

Більшість людей, хто летить у Мілан, прилітає у місто Бергамо, але швидко стрибає до автобуса на Мілан і за 30 хвилин виходить біля Milano Centrale і поринає у велич Мілану, більше ніколи не згадуючи про маленьке Бергамо. Проте ті, кого доля завела у Бергамо, вже не зможуть не згадати це маленьке, проте таке затишне місце. Хто бачив захід сонця з Rocca di Bergamo, той вже ніколи його не забуде.

Бергамо зустрічає своїх гостей ось так:

А далі ви маєте вибір – заплатити 7 євро і одразу поїхати у Мілан, чи заплатити 2,3 євро та поїхати у Бергамо. Якщо ж ви все-таки приймете рішення завітати у Бергамо, то автобус вас привезе до вокзалу, від якого прямо по вулиці Папи Джованні XXIII ви зможете пройтися до Citta Alta.

По дорозі можна зазирнути до церкви Santa Maria Immacolata delle Grazie або подивитися на монумент Партизану, театр Даницетті або ж церкву святих Ворфоломія та Стефана.

Проте як на мене, серце Бергамо – вище. Ще з фунікулера ви зрозумієте це. Зверху більшість туристів одразу ж біжить вліво – до центральної площі, але я вам пропонує піти направо. Від площі Mercato delle Scarpe маленька вуличка веде трохи вверх і вправо – Alla Rocca (до фортеці). Ця кривенька вуличка одразу ж зверне ще разнаправо і виведе вас до цього здивованого пана зліва:

А вже одразу за ним – Rocca di Bergamo. Всередені фортеці музей історії Бергамо, але, правду кажучи, жодного разу не довелося мені побачити його відкритим. Але мені цього й не треба було, у Бергамо я їду навіть не за історією, а за цим:

Жодне фото не передасть тіней, що відкидають хмари на ті вкриті лісом гори вдалині.

Жодне фото не передасть співу птахів, що відчуваюсь закінчення ще одного дню.

І звичайно ж жодне фото не передасть передзвін сорока церков, що знаходяться в Бергамо.

Біля фортеці в цей час – нікого і ви відчуваєте себе володарем всього цього безкраю і його краси. І ніщо не зможе зробити вас багатшим за те золото, яке сонце розливає на дахи цього міста.

Коли прийдете до тями, можете рушати до головної площі, подивитися старий фонтан, прогулятися вузькими вулицями справжнього міста-фортеці.

За цими портиками одна з найголовніших церков міста – Санта Марія Маджоре. Але про неї я вам розповім іншого разу.

Найдешевші квитки на сьогодні пропонує МАУ, за 37 євро за 2 години 40 хвилин опинитеся у місті мрії.

10 Comments

  • Дааа, я всё пыталась найти что-нибудь с этим связанное, однако, к своему стыду, узнала, что это произведение более популярно у нас под таким названием. В Италии на меня смотрели странно. Здесь же оно называется “слуга двух господ”, если мне память не изменяет. Впрочем, найти фигурки с шутом здесь можно, но не так часто, как я себе представляла.

   Вподобано 1 особа

 1. Дуже цікавий пост. Прямо захотелось на украинском. Вот, действительно, в Италии одни шедевры в любом месте – но есть более значительные и менее. И вот эти мастодонты совершенно заслоняют чуть более известные. Прямо как в жизни

  Вподобано 2 people

 2. То что одни шедевры – это да. А вот то, что заслоняют ли и… стоит ли позволять этим гигантам заслонять менее популярные шедевры… то вот это прямо идея для нового поста.

  Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s