#giovedìmusicale: La forza del destino

Ну який же музичний четвер без опери? І яка ж опера без Верді?

800px-Giuseppe_Verdi_by_Giovanni_Boldini

Чи є сенс хоч щось розповідати про Верді? Краще просто слухати його музику, вона розкаже більше:

Вашій увазі представлена увертюра з опери “Сила долі”, написана Джузеппе Верді на замовлення “Великого Кам’яного Театру” у Петербурзі.. Прем’єрний показ вистави на лібретто Франческо П’яве відбувся у 1862 році, а за 7 років композитором були внесені деякі корективи, і вже у 1869 році у міланському “Ла Скала” пройшла прем’єра оновленої вистави, яка виконується і нині.

На першому відео увертюра редактури 1862 року, а на другому – 1869. Як на мене, перша версія трошки більш драматична. Але у плейліст до мене потрапила саме редактура більш пізня.

Я не знаю, як ви, а я обожнюю читати лібретто. Наче читаєш книгу, але без зайвих сцен, які іноді взагалі ні про що не розповідають (так, наприклад, зараз я читаю книгу про імператора Адріана, прочитала вже 500 сторінок і за ці 500 сторінок імператор лише сходив в гори, приїхав тайно до Александрії, та подивився на зорі, залишилось ще 500 сторінок, сподіваюсь життя імператора стане більш насиченим). Так от щодо лібретто, почитати його можна на вікіпедії, з неї ж дізнаємося, що і фінал у 1869 році став менш драматичним, Альваро вже не вбиває себе, Леонора прощає його і він прислухається до слів священника про Силу Долі. До речі, як на мене… ну таке…  я за перший варіант, але у Санкт-Петербурзі вистава була дана лише 19 разів (у 19 сторіччі), бо була признана публікою занадто темною та лячною. Саме з цієї причини Верді через 7 років взявся таки переробити трохи оперу. І у всіх світових операх переважно ставлять саме другу версію, а в Росії – першу.

 

Гарного вам настрою, хорошої музики у цей #giovedìmusicale.

 

2 thoughts on “#giovedìmusicale: La forza del destino

 1. Давно заметила у себя пристрастие к классике и другому “не современному” искусству. Очень нравится девушка со скрипкой Lindsey. Она дополняет музыкальные произведения настоящими сюжетами. Могу бесконечно слушать)

  Вподобано 1 особа

  • да-да, слышала о ней, хороша, безумно хороша, но увы, я не могу много и долго воспринимать скрипку, даже не знаю, почему.
   Моему сердцу милее гитара и виолончели. Хотя, всё же в аркестровке всё звучит ооочень хорошо.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s