Forze d’Ercole: що ви не знали про Венеціанський Карнавал

У музеї Коррер в Венеції серед усіх робіт мене найбільше зацікавили картини, що на них зображені піраміди з людей. Про свою любов до подібних формувань я вже розповідала у відеоблозі (виконується російською мовою):

Але тоді я реально думала, що подібним шаленством ладні займатися лише у Барселоні. І в жодному разі я б не повірила, що витончені італійці дозволили б собі отак дряпатися вверх по інших людях =) Ну точно не у Венеції… в цій витонченій Венеції? та де…

 

…а виявилося, що італійці пішли ще далі і не просто будують башти з людей, а можуть це робити навіть на плавучих платформах, на дошках або на вузеньких венеціанських вуличках.

“У Італії це мистецтво називається Forze d’Ercole (Сили Геракла) і полягає воно у випробуванні майстерності, спритності і, насамперед, балансу. Суть полягає у формуванні людської піраміди: акробати двох команд – Кастеллані і Ніколотті, піднімаються один на одного, тримаючись за руки і допомагаючи собі довгими стовпами та балами. Ті, хто зумів сформувати вищу пірамідку, виграли битву.

Платформа, на якій розташовувалися чоловіки, була побудована на мачтах Площі Сан-Марко з балками та бочками. Щоб збільшити складність, гру можна грати на плавучих баржах або човнах, іноді навіть на вузьких венеціанських вулицях.

База піраміди складалася з 10-12 чоловіків – для формування “саорна” (баласту), що робило структуру стабільною, використовуючи як тіло, так і окремі дерев’яні лінійки, що дозволяло побудувати верхні поверхи. Вершина людської піраміди була зарезервована для “cimiereto”, хлопчика, який виконував акробатику для публіки та намагався перемогти протилежну команду.

Ці людські конструкції можуть бути справді вражаючими: приймали участь до 24 осіб, іноді досягаючи висоти пам’ятників.

Піраміди були різної складності і отримували такі гучні назви,  як Колос Родоський, прекрасна Венеція, Глорія, Слава, Сундук Магомета, Союз і Богородиця.

Разом з кулачною боротьбою ці піраміди демонстрували  не лише бажання перемогти суперників, а й ставали справжнім шоу для Венеціанської Республіки під час Карнавальних свят.” – перекладено з сайту carnavale.venezia.it

У цьому році гра відбулася 9 лютого (2018 року) в 14:30 на Пьяцца Сан Марко. Якщо надумаєте їхати на карнавал у наступному 2019 році, зробіть це! Ми потрапили на карнавал лише на декілька годин і назавжди запам’ятали ці години. Венеціанський карнавал – справжнє дійство, яке варте вашої уваги. До того ж з України є прямі рейси з доволі помірними цінами (пізніше зроблю про це окремий запис).

Francesco_guardi_(attr.),_le_forze_d'ercole,_allegoria_della_fama,_1730-40_circa

25 thoughts on “Forze d’Ercole: що ви не знали про Венеціанський Карнавал

   • Это да. Да и не для много кого. Избыточный вес или дистрофия тоже не канает. Пьяному лучше на верх не залезать. С заразными заболеваниями тоже не стоит. И тд..
    Но все равно забавно

    Вподобано 1 особа

  • насколько я поняла, там очень жесткая иерархия, мужики наверх вообще почти не лазят, только женщины и дети (нас, видимо, не жалко ХД), пьяных там не то что наверх не пустят, их даже в фундамент не возьмут, там одна команда строится, а другая помогает и контролирует всё, чтоб никто не шумел в толпе (так как у команды есть свой “голос” и команда должна хорошо его слышать), а всех подозрительных личностей во время этих празднеств полиция вообще сторожит как зеницу ока ХД

   Подобається

 1. Я так понимаю, что карнавал, вообще, это вид оттяга, а сытый голодного не разумеет: в твердом уме и трезвой памяти такие развлечения не понять – это как плюхаться в бассейн от восторга в конце вечеринки. Никогда не пробовала (может, зря), но и не бывала на таких вечеринках. А посмотреть разок на какой-нибудь карнавал не мешало бы.

  Вподобано 1 особа

  • Вы знаете, я не употребляю, да и вечеринки не люблю, но вот такие развлечения – это как раз моё. Смотреть как люди состязаются в чём-то необычном и при этом не за медали/деньги, а ради традиции – для меня это фантастика. Такие традиции точно для меня. А посмотреть на людей в красивых или необычных костюмах – это я вообще люблю. И опять же, можно было бы на высокую моду посмотреть, но там не та атмосферка, а тут все такие классные, яркие, великолепные. + бал, + танцы…. мне очень понравилось.

   Подобається

   • да. я тоже очень уважительно отношусь к традициям. просто чаще всего я наблюдаю со стороны – не удается стать частью этого чужого веселья. наверно, не хватает открытости миру

    Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s