L’Alma Mater Studiorum – Università di Bologna: Giurisprudenza

Універи – то моя слабкість: Піза, Чернівці, Барселона, тепер І Болонья. Люблю місця накопичення знань. І хочу трошки поділитися з Вами знаннями та відчуттями, які я накопичила, блукаючи найстарішим універом Европи – L’Alma Mater Studiorum – Università di Bologna.

_DSC0334

Звичайно ж, розповісти про усі приміщення універу неможливо, тож я зосереджуся на тому, який найбільше припав мені ду душі – юриспруденція. Знаходяться аудиторії майбутніх юристів по вулиці Дзамбоні 22. У період занять на вході охоронець, але і він пустив туристів трохи подивитися, що там і де.

20180205_121601

Палац Мальвеззі, в якому зараз розташовується Юридичний факультет Болонського університету. Палац носить ім’я сім’ї Мальвеззі, прославленого італійського роду, відомого в Італії з 13 століття (можливо, вихідці з Німеччини). У 1488 році Малвеззі взяв участь у змові проти Бентівольо, після чого сім’я була позбавлена ​​свого багатства до 1506 року, коли Бентівольо був вигнаний з міста. Тоді ж Мальвеззі повертають всі свої регалії та титули.

20180205_122856

У 1931 році палац був викуплений адміністрацією Болоньї. Антикварні меблі і предмети інтер’єру не входили в угоду і були продані на аукціоні, а будівля відразу ж піддалася переробці. Реставрації проводилися під керівництвом архітектора Еміліо Боселлі.

Важко уявити, як можна приладити колишній маєток до потреб універу. А дивіться як:

20180205_122653

Беремо будь-яку пусту ділянку, хоч би і на східцях, ставимо там скляні перегорожі і вуаля – лекційна зала для малої групи.

Або беремо будь-який коридор, ставимо там стільці і вуаля – овальна зала для лекцій.

20180205_121452

В універі все відчинено і новітні технології щільно туляться до дуже старих часів. Мабудь, тут на фото не видно, але двері, мабуть так 18 сторіччя розпахнуті, а за ними макбук. Стоїть собі, нікого не чіпає.

20180205_122131

У другий свій приїзд зустріли дівчат з України, що приїхали вчитися до Болоньї на семестр за програмою Еразмус. І чому в мої чааси такого не було?

20180205_122722

Що стосується цього приміщення, то воно доволі старе і це вже добре помітно, фарба відоущилася, стіні подряпані, деякі спіральні східці ведуть в забиті двері, але знаєте… сама думка про навчання у найстарішому універі Європи примушує мою кров кипіти. А кожен раз, коли бачу хлопчиків та дівчаток в лаврових вінках… заздрю. А бачу я їх кожен раз, коли в Італії.

 

Маю мрію – стати однією з них.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s