Таємниця Вазарі на Ponte Vecchio у Флоренції

Коли ми з другом дійшли до мосту Веккьо, мені було трохи ніяково, бо там все таке, як то кажуть “лакшері, люкс, віайпі” а ми такі нібито з села. Все мерехтить, блищить: золото, прикраси, перли, Сваровські.

Але так було не завжди. До 16 сторіччя на мосту заправляли м’ясники, а так як, самі розумієте, мало хто цікавився санітарними нормами, який був стан справ і сморід на тому мосту.

До того ж… Флоренція, Медічі, боротьба за владу, перетинати ріку часто було необхідно швидко, а ще краще непомітно. Саме тому, над мостом було збудовано таємний коридор, який існує і зараз.

Міст було збудовано ще у 1345 році, а надбудова з’явилася у 1565 за ініціативи Козімо Медічі. Збудував цей коридор сам Вазарі.

Кажуть, що на мосту і зараз можна жити (над крамничками є місце для проживання, де раніше мешкали власники крамниць) і, нибито, дехто там і досі мешкає. Віриться у це тяжко. Але хто зна, хто зна…

 

PS а от зараз придивившись до вікон, східців, балконів, я вже не настільки впевнена, що там не мешкають. А може, це перший в світі офісний центр?

One thought on “Таємниця Вазарі на Ponte Vecchio у Флоренції

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s