Галерея Sehenswürdigkeiten (SWK): Статуя Папи РимськогоКлемента XII

Нововведення на сайті:  Галерея Sehenswürdigkeiten. 

Sehenswürdigkeiten – пам’ятки (з німецької). Виникає доречне питання: чому б не “Галерея пам’яток”? Коротке та українське слово. А тому що:

  1. Sehenswürdigkeiten – моє улюблене німецьке слово;
  2. Sehenswürdigkeiten – складається з трьох дуже влучних слів: sehens – зненацька, würdig – гідний, keiten – можливості.
  3. Для зручності я буду скорочувати Sehenswürdigkeiten до SWK.

А тепер до справи.

_DSC0727

Статуя знаходиться на Piazza del Plebiscito в місті Анкона, Італія. Створив її Агостіно Корнаккіні (школа Берніні) на кошти племінника Папи Клемента – Нері (або Нерео) Корсіні, на честь проголошення міста вільним портом, скасувавши податки та інші прівілеї, що кардинально змінило економічну ситуацію в Анконі. Статуя була створена у Римі і дасталася Анкони морем у 1738 році.

Щоб ви собі розуміли, де Рим, де Анкона, як вони везли ту статую (червоним) і як би це було, якби тягли по землі (сіро-буро-малиновим).

Screenshot_1.png

Але ж то мармур, хто зна, щоб з ним сталося, якби везли кіньми по дорогам, які ще Цезаря бачили.

Спочатку статуя мала стояти в порті, але тоді роботи були ще не завершені, тож її встановили на Пьяцца Маджоре на постаменті, розробленому римським архітектором Джованні Баттіста Бартолі, що належить до Ордену Кармелітів, який також розробив балюстраду і відновив фонтан. Тоді на статуї були символи папської влади, а також герб сім’ї Корсіні, проте у часи французської окупації,  якобінці, підбурювані лідерами нового уряду, в ніч з 26 по 27 березня 1797 напали на статую Климента XII: пам’ятник вдалося вратувати, сховавши його за дерев’яним парканом всередині внутрішнього двору монастиря Святого Доменіко. 18 грудня 1818 року статуя Климента XII була вилучена з внутрішнього подвір’я монастиря Сан-Доменіко і повернута на вулицю. Але тепер її було розміщено  на високому постаменті з широкими сходами, розробленими М. Бевілаквою. Проте місце розташування відрізнялося від попереднього, тому що найвища частина площі була змінена.
У 1947 році скульптор Вітторіо Мореллі з Анкони відновив статую папи Климента XII, пошкоджену бомбами під час війни: голова та частина тулуба були повністю замінені.

А тепер питання: до чого тут Треві? Саме Папа Клемент XII ініціював будівництво Фонтану Треві – однією з найголовніших SWK Італії.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s