Коли Цигани виявилися Ромами

Ось з ким в мене не складаються стосунки, то це з ромами. І якби моя матінка не билася за їх права, вони самі завжди карму собі забруднюють – мною. То хустинку уведуть, то оббрешуть, то гроші будуть намагатися зтягти, то паспорт. Корочше кажучи, НЕЛЮБОВ.

Але давайте розберемося, бо я зараз назву їх циганами, а ви мене потім звинувачуватиме в утисках ромської етнічної групи. До ромів в мене нема претензій. До людей, які намагаються обікрасти – є. І якби мені пофіг чи вони роми, чи то каукежіан. Але щоб зрозуміліше, роми, які мене разів з 5 намагалися обікрасти – то цигани.

Так от коли ми тільки приїхали на вокзал Болоньї і вийшли в місто, одразу ж побачили “циганську варту”. І “варта” ця стояла біля зупинки автобусу, що прямує до аеропорту. Тож я зітхнула і вирішила, що проблему завтрашнього від’їзду до аеропорту ми будемо вирішувати завтра. Насправді ж, я сподівалася, що наступного дня їх там не буде.

Та де… ми заздалегідь підготувалися, бо знали, що гроші треба буде виймати поруч із тією самою “вокзальною циганською вартою”, тож певна сума була передана найвідповідальнішому з нас, інші – ніби-то “на стрьомі”.

На зупинці автобусу до аеропорту стоять автомати, в яких можна придбати квитки до аеропорту (вартість: 6 євро; час в дорозі – 25 хвилин; у водія також можна придбати), приймають ці автомати готівку, в тому числі монети від 1 євро (5, 10, 50 центів – ні). Ми цього не знали, тому в нас була пара по 50 євроцентів, автомат їх брати не захотів і одна з панночок (так-так, тих самих, з ромів), що обступили автомат, ввічливо, посміхаючись, вказала нам, що можна тільки від 1 євро. Ми швидко замінили монети, отримали свої білети і відійшли в чергу на автобус, щоб не спокушати долю.

Попереду нас стояла жіночка, в якої не було білета і вона тримала в руках 10 євро. Одна з циганок гукнула її і запропонувала передати гроші, щоб вона купила дівчині білет. І та простягла їй купюру, не встигла я й очіма кліпнути. У багатьох в черзі пики перекосилися (і я була однією з тих, в кого найбільш), бо хто ж циганам гроші добровільно віддає? А може то гіпноз? Не пройшло й хвилини, як по черзі назад покотився білет, а за ним… 4 монетки по євро.

animals-1974166_640

Черга заклякла. Під’їхав автобус, жіночка плигнула в нього, закомпостувала свій квиток і сіла на своє місце. А роми продовжили надавти послуги усім, хто того потребувал. Хтось залишав їм 50 центів, хтось євро, хтось нічого. Але вони в жодної людини нічого не попросили. І повернули придбаний квиток і решту.

І в той момент мені стало трохи соромно. Звичайно, один прецедент не може нівелювати 5 попередніх, але ж…

 

3 Comments Add yours

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s