Як купувати квитки на поїзди trenitalia у квиткових автоматах

Купувати квитки на потяги trenitalia можна трьома способами:

  1. Заздалегідь на сайті trenitalia
  2. У касі на будь-якому вокзалі, але тут є нюанси: карти працюють не завжди, а також не всі касири розмовляють англійською, тому якщо італійська – не ваш козир і вам необхідно продивитися декілька можливих варіантів, то краще скористатися третім варіантом
  3. У автоматах купівлі квитків, які знаходяться на вокзалах. А ось як ними користуватися, я розповім у цьому записі:

Отже, спершу треба розуміти як ви плануєте розрахуватися: карткою чи готівкою. Роздивіться автомат, якщо на ньому є пристрій для зчитування інформації з картки, то можна розрахуватися нею, якщо нема, то тільки готівкою.

А тепер підходимо ближче до автомата. Для початку оберіть мову інтерфесу (української чи, принаймні, російської, на жаль, нема). Ми обрали англійську.

20171010_121653

Далі автомат вам озвучить наступний напис: остерігайтеся злодюжок, інформацію дізнавайтеся лише у працівників колії (їх, до речі, дуже легко вирахувати (я про працівників колії) за формою).

20171010_121644.jpg

Ну і нарешті переходимо до купівлі. Ми обирали верхнє віконце BUY YOUR TICKET (придбайте ваш квиток), бо нижнє – для тих, кто має спеціальні картки.

20171010_121655.jpg

Далі одразу обираємо пункт призначення, тобто зупинку (або місто) до якого плануєте їхати (автомат — розумний і вважає, що ви плануєте свою подорож з тієї станції, на якій знаходитесь, якщо ж вам потрібно придбати квиток з іншої станції відправлення, то краще скористайтеся сайтом або зверніться до каси). Почніть вводити назву міста/станції, але будьте обережні, бо в Італії також є схожі назви міст, так, наприклад, замість Cesena ми поспішили і обрали Cesana. А відстань між цими містами 345 км. Тож, почніть вводити назву міста, користуючись тач-клавіатурою і автомат запропонує вам необхідне місто/станцію.

20171010_121709.jpg

Оберіть необхідне місто/станцію.

20171010_121713.jpg

Обиріть дату та час. Будь ласка, будьте уважні, квитки дійсні тількі у той день, на яку дату були придбані. Якщо ви купуєте сьогодні на сьогодні, то квитки дійсні лише сьогодні, якщо сьогодні на завтра, то лише завтра. І т.д. Якщо необхідна певна дата, обиріть її на календарі зліва, а потім натисніть на той відрізок часу, який вам більше підходить. І натисніть CONFIRM (підтвердити).

20171010_121717

Очікуйте:

20171010_121719.jpg

І нарешті варіанти можливого сполучення:

20171010_121733.jpg

Якщо ви помилилися в даті або в часовому проміжку, натисніть кнопку MODIFY (змінити). Якщо ж все добре, обирайте клас вашого квитка. Різниця в ціні відчутна: навіть на найкоротші дистанції  (9 хвилин в дорозі) 1-ий клас коштує 3,8 євро, а 2-ий – 2,2 євро. Різниця в тому, що у першому класі надається певне місце, а у другому – хто перший сів, того і місце.

20171010_152907.jpg

Після того як ви обирете необхідний потяг і кількість квитків, автомат запропонує вам способи оплати: готівка чи картка. На автоматі буде намальовано які саме купюри та монети приймає автомат (зазвичай, усі). Місце, куди необхідно внести гроші, буде підсвічено зеленим кольором.

У віконці внизу автомата випадуть ваші квитки та решта. Квитки можуть бути двух видів: маленькі та великі. БУДЬ-ЯКІ КВИТКИ НЕОБХІДНО ЗАКОМПОСТУВАТИ! Компостер компостує обидва формати. Маленькі схожі за форматом на банківські картки. Їх треба просовувати трохи лівіше.

20171010_142832.jpg

Великі схожі на наші залізничні квитки. Формат компостеру як раз для білетів великого розміру.

20171010_104916.jpg

Квитки компостуйте обов’язково, або почитайте про штрафи в Італії.

Подорожувати поїздами в Італії дуже зручно та швидко. Сполучення дуже розгалуджені. Намагайтеся обирати прямі сполучення без пересадок, бо якщо перший потяг запізниться, то можете не встигнути на наступний. Але про це я розповім трохи пізніше.

 

Приємних вам подорожей! 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s