Прогулянка Вечірньою Варшавою

До Варшави ми приїхали близько 7 години вечора. Поки проїжджали автовокзали, метикували, де нам краще сходити, бо перший раз їхали автобусом і мало розуміли, що і де. Якщо також хвилюєтесь за те, як дістатися Варшави, наприклад, з Любліна, то можете зазирнути у цей пост, там я розповідала про це докладніше.

Ми вдивлялися у вікна, за якими вже темнішало і не могли зрозуміти де знаходимося, аж поки не побачили його:

20171006_183721

На цьому жахливому фото ви, звичайно ж, нічого не розгледіте. Але якщо ви – футбольний вболівальник, то ваше серденько затріпоче також сильно, які і наші з Іванком, бо навіть у цій розмитій постаті ми, звичайно ж, впізнали Національний Стадіон Варшави. Зведений у 2011 році він вже приймав на своєму газоні славетні матчі. Як своєї збірної, так і багатьох інших, бо цей стадіон був одним з щасливчиків, які мали змогу показати себе на Євро-2012.

З цього часу нам вже було зрозуміло, що ми нарешті у Варшаві. Тож ми приготувалися милуватися старим містом. І яке ж було наше здивування, коли автобус зупинився серед скляних веж.

20171006_192004.jpg

Центральний вокзал – сучасна будівля з великою кількістю магазинів та кафе. Ззовні більше схоже на торговий центр. Одразу біля нього ось ця чудова будівля-хамелеон, що безперервно змінює колір.

20171006_191944.jpg

а навпроти – сталінська висотка – Палац Культури і Науки.

20171006_192019.jpg

…так так, це вона сором’язливо виглядає із-за клубу та ресторану. Ось фото більш впевненої в собі сталінської будівлі:

20171006_192627.jpg

Далі ми деякий час блукали вулицями Варшави, розглядали її дорогі готелі та ресторани, фонтани та маленькі кав’ярні:

20171006_193637

Аж поки не дійшли до вулиці Новий Світ. Ось де справжня казка для туриста. Тут тобі і найшикарніший готель

20171006_200515.jpg

І пам’ятник Копернику

20171006_212501

з цілою Сонячною системою навколо нього.

Як будете біля пам’ятнику, озирніться, позаду Коперника є лавочки Шопена. Підійшовши до них, натисніть кнопку, та насолоджуйтеся чудовою музикою майстра.

Не далеко від цього місця є й Храм, у якому зберігається серце Шопена. Як відомо, він був вигнанцем, але заповів схоронити бодай його серце на батьківщині. Його волю було виконано і його серце тепер зберігається у центрі Варшави.

По цій же вулиці можна побачити безліч чудових пам’ятників, скверів, церков…

Та найбільше мене вразили, звичайно ж, люди. Кожен вечір на цій вулиці збирається натовп щоб вшанувати пам’ять Папи Римського Іоана-Павла Другого, який у Польщі вважається чи не святим.

20171006_210706.jpg

А ми, нарешті, переходимо величезну площу біля церкви Святої Анни, де вечорами можна почути живий виступ під гітару, та виходимо потроху до старої частини міста.

Те, що ми бачимо зараз і те, що називається Старим Містом – те вбільшості своїй – реконструкція. Адже Варшава майже вщент була спалена та зруйнована у часи Другої Світової війни. Але все те, що ми бачимо зараз – відстроювалося за ескізами та зберігшимися фотографіями, тож шарму свого Варшава не втратила.

_DSC0002.JPG

Сирена, що в самому центрі площі Ринок – це символ міста. Найстаріше зображення відносять ще до 1390 року, але тоді сирена зображалася з пташиними ногами та тілом дракона. За легендою, сирена випливла з річки Вісли, але добре якби вона одразу була хвостата, а ви уявіть собі якщо на вас з річки виходить щось таке:

Автор: неизвестен - Warsaw Sirene from merchant book 1659 [1], Общественное достояние, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2106529

Автор: неизвестен – Warsaw Sirene from merchant book 1659 [1], Общественное достояние, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2106529

Ходімо краще далі.

А далі ми просто блукали старим містом, слухали музику:

_DSC0021.JPG

…зазирали в цікаві паби…

…роздивлялися архітектуру.

Ставало все холодніше і в моїй голові все частіше спливала думка: я маю все це побачити вдень. Тому ми направилися в хостел грітися, а я направила свої думки куда треба і тепер думаю, коли б це до Варшави майнути.

 

Хто зі мною?

4 thoughts on “Прогулянка Вечірньою Варшавою

  1. Сповіщення: З Любліна до Варшави: потягом чи автобусом та що треба знати, якщо обираєш автобус – Terra Stellata ★ Зоряні Землі

  2. Сповіщення: Двогодинна піша прогулянка Любліном – Terra Stellata ★ Зоряні Землі

  3. Сповіщення: В Люблін на 3, 4 чи 7 днів за 1091 грн. в обидві сторони – From souvenirs to more souvenirs

  4. Сповіщення: В Люблін на 3, 4 чи 7 днів за 1091 грн. в обидві сторони – exploreITA – From souvenirs to more souvenirs

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s