Бавовняний Замок

…саме так з Турецької перекладається назва одного з найдивовижніших місць на нашій планеті – Pamukkale. 

Pamuk – бавовна, а kale – замок. Раніше я не замислювалась над перекладом і не мала уявлення з чим можливо порівняти дивовижне Памуккалє, але коли мій друг з Туреччини розповів, що ж воно означає, я навіть заклякла. Нічого більш досконалого я б не змогла придумати, якби заходилася описувати це місце.

DSCF2159

Мене трохи бентежить, коли я чую: “а шо там робить в той Турції, я там мільйон раз був, все бачив”. А, ну, як мільйон разів був, то, звичайно, і Памуккалє, можливо, вже не дивує і Каппадокія, і Блакитна мечеть. А як продовжуєш розмову, то виявляється, що під “все бачив” розуміється “All Inclusive”. Я була у Туреччині лишень раз і також по “All Inclusive”, та моя мама все жалілася: нащо обирали готель такий, якщо ти в ньому лише спиш? (А ще на те, що багато ходили під пекучим сонцем. Вибач, мамо, я ж бо – дурне твоє). За тиждень у Туреччині я встигла побачити багато, але з усього, чим може вразити Туреччина, я побачила 0,0000000000000001%. Одним лише Памуккалє можна милуватися тиждень, стрибати з ванночки до ванночки, милуватися незвичним озером внизу, кольору “туркез”.

До речі, а ви знаєте, що “туркезо́вий” колір, більш відомий нам як “бірюзовий” не просто так отримав свою назву. Вона пішла з французької і означала “турецький”. Тож, якщо ви дивитесь на щось туркезове, ви дивитесь на щось турецьке. 

DSCF2101

З того місця, куди приїжджають туристичні автобуси, до самих “бавовяних замків” простягається дорога через древнє місто, руїни якого бачили не одну тисячу приїжджих милуватися красою Памуккалє.

DSCF2102

А окрім самих водоспадів з мінералами, ви матимете нагоду помилуватися засніженими горами.

DSCF2174

До чого я все це веду? Насправді, я просто хотіла зробити комплімент Турецькій мудрості та їх вмінню оперувати словами. “Бавовняні Замки”. Як це влучно! Як це красиво. Хочеться смакувати і смакувати. Бавовняні замки.

І хай вас не бентежить час, який необхідно провести в автобусі, поки доїдете, бо краєвиди Туреччини – то як українська пісня.

А мені, навіть, в дорозі зустрівся динозавр. Не вірите? Дивіться самі:

IMG_20140418_163226

Звичайнісінький собі диплодок блукав турецькими горами, гадаючи, що всі туристи у дорозі сплять і ніхто його не помітить. А ні, любчику, спіймався на мій фотогачок. 860559122

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s